Notebook Asus GX501VI-GZ028T
225
i7-7700HQ/16GB/1TB SSD/GTX 1080 8GB/15.6" FHD/Win10Home/Black
ติดต่อสอบถามได้ที่
LINE : @siamitcool
| CPU | Intel Core i7-7700HQ 2.8 GHz ( 6M Cache, up to 3.8 GHz ) |
| Memory | 16GB DDR4 2400MHz ( 8GB+ 8GBOn board ) |
| Hard Disk | 1TB SSD M.2 PCIEG3x4 NVME |
| Graphic Card | NVIDIA GeForce GTX1080 ( 8GB GDDR5X ) |
| Display | 15.6" Ultra Slim 300nits FHD 1920x1080 16:9 Anti-Glare NTSC:72% Wide View 170 degrees |